Тотнъм започна с победа с 2:1 над Нюкасъл

...

Тотнъм започна с победа новия сезон във Висшата лига

Тотнъм стартира с победа с 2:1 над Нюкасъл като посетител новия сезон в британското състезание по футбол.

С това " шпорите " повториха триумфа на Манчестър Юнайтед против Лестър в петък вечер и се изравниха на върха с рекордьорите по трофеи във вътрешния шампионат.

Ян Фертонген и Деле Али бяха точни за Тотнъм, а сред тези попадения прецизен за Нюкасъл беше Хоселу.

Фертонген беше прецизен в осмата минута с удар под гредата, а Хоселу изравни единствено три по-късно след центриране на Мат Ричи. Английският национал Деле Али обаче се разписа след асистенция на Серж Ориер в 18-та минута и с това Тотнъм поведе още веднъж в резултата.

Мохамед Диаме и Саломон Рондон удариха по една греда за Нюкасъл през второто полувреме, а Бен Дейвис пропусна отличен късмет за Тотнъм.

По този метод гостите завоюваха с 2:1.
Източник: bnr.bg